Българският национал Димитър Рангелов беше титуляр за своя Коняспор, който инкасира трето поражение в последните си 5 шампионатни мача. Бившият играч на Славия игра 81 минути преди да бъде заменен при загубата с 0:2 навън срещу Бурсаспор в 9-ия кръг на Суперлигата.

Дълго време тимът на Рангелов беше непобеден в първенството, но откакто загуби от Трабзонспор в края на септември нещата се промениха коренно. Оттогава досега Коняспор записа само един успех и определено има какво да подобрява.

На стадион „Бурса Ататюрк“ гостите се държаха прилично до средата на второто полувреме, когато само в рамките на 3 минути загубих мача. Първо в 69-ата младият нападател на домакините Кубилай Канацизкуш откри. 19-годишният футболист стреля прецизно покрай вратаря на Коняспор Серкан Кърънтълъ.

В 72-ата Бурсаспор дръпна с 2:0, след като Куртулуш асистира за Пабло Батая и аржентинецът не пропусна да се възползва.

Във временното класиране Коняспор заема 10-ата позиция с 10 точки в актива си. Бурсаспор е трети с 19, като отстъпва само с 2 на временния лидер Бешикташ.