Урава Редс подари титлата на Кашима Антлърс, след като загуби с 0:1 от вече изпадналия от японското първенство по футбол Йокохама.

В същото време Кашима победи Шимицу С-Пулс с 3:0 като домакин, записвайки деветата си поредна победа в шампионата, която ги изкачи на първото място в класирането на Джей лигата.

Това е пета шампионска титла за Кашима, след като отборът беше първи и през 1996, 1998, 2000 и 2001 година. Преди последния кръг шампионите изоставаха от Урава с една точка, но драматичният развой в Йокохама им донесе първа титла на Япония от шест години насам.

Урава, който е отборът с най-много привърженици в страната на изгряващото слънце и носител на купата на шампионите на Азия, загуби и от втородивизионния Ехиме в двубой за купата на Императора през седмицата.

За Йокохама точен беше Шинго Неиме с гол в 18-та минута на двубоя, който донесе и четвъртата победа на отбора от 34 мача.

В Кашима новите шампиони поведоха след гол от дузпа на капитана си Мицуо Огасавара. Другите две попадения бяха дело на Масаши Мотояма и бразилеца Маркиньос.

Така Кашима спечели първенството по футбол на Япония със 72 точки, с 2 повече от Урава.

Отборът на Илиян Стоянов Хирошима Санфрече остана на 16 място с 32 точки, като в последната си среща направи равен (2:2) с тима на Гамба Осака. Така тимът на българина ще играе плейоф за оставане в елита.