Бившите футболисти на Славия Тодор Колев и Асен Караславов играха като титуляри за своите клубове, съответно Алемания Аахен и Гройтер Фюрт в мачове от 13-я кръг на германската Втора Бундеслига.

Нападателят Тодор Колев игра цял мач за Алемания Аахен при победата с 2:1 над Кайзерслаутерн, но за съжаление не бе успя да се разпише в мрежата на противника.

С голове на Милхраум в 5-ата и Регекампф в 69-ата минути домакините от Аахен водеха с 2:0 в резултата, преди Йендришек да оформи крайното 2:1 в даденото от съдията продължение на срещата.

Гройтер Фюрт с Асен Караславов в състава си пък не можа да победи в домакинството и завърши 1:1 с един от кандидатите за промоция в елитната Първа Бундеслига Фрайбург.

Гостите откриха с гол на Питропа в 49-ата минута. Крайното 1:1 бе оформено в 51-ата минута, когато с изравнително попадение за „детелините” се отличи Райзингер.

Асен Караславов остана на терена през всичките 90 минути и дори получи жълт картон в 22-ата минута на мача.