Българският нападател Тодор Колев игра 90 минути при победата на неговия Алемания Аахен с 2:0 над Фрайбург в среща от деветия кръг на Втора Бундеслига. Бившият таран на Славия не записа името си сред голмайсторите, като попаденията за домакините отбелязаха Клитцпера и Регекампф.

Двата отбора изиграха интересен двубой на бързи обороти, като излязоха с офанзивни тактики. И пред двамата вратари имаше доста положения, но докато гостите пропиляха своите, тимът от Аахен успя да реализира два гола в 21-та и 56-та минута.

Най-чистото положение пред Тодор Колев се откри преди първото попадение, когато българският нападател стреля с глава от шест метра, но топката мина на сантиметри от вратата на Фрайбург.

С успеха си Алемания зае осмо място във временното класиране с 14 точки в актива си. Фрайбург пък изпадна от челната тройка, като е на 4-та позиция със 17 точки.

Лидер във Втора Бундеслига е Борусия Мьонхенгладбах, следван от Мюнхен 1860 и Вехен.