Енерги Котбус се наложи с 3:0 над Оберхаузен в среща от 14-я кръг на Втора Бундеслига. Титуляр за домакините излезе българският национал Станислав Ангелов, който игра пълни 90 минути като опорен халф. Успехът бе пети за Енерги през този сезон, и доста важен, след неприятното поражение в предишния кръг от Фортуна Дюселдорф. Трите попадения пък помогнаха малко за поправянето на головата разлика за тима от Котбус, който при следващ успех може дори да я направи положителна.

Двубоят на „Стадиона на приятелството” бе интересен, и въпреки сериозни резултат в полза на Енерги, и Оберхаузен показа хубав футбол. Домакините обаче бяха много концентрирани в защита, и това им позволи да осъществяват и по-ефективни атаки.

Адам Страйт реализира първия си гол за сезона в 15-та минута, за да изведе напред Енерги. Веднага след почивката Емил Жула покачи преднината на Котбус, а в 73-та минута отново румънецът стреля, а отбитият му удар бе засечен във вратата от Александър Битроф за крайното 3:0.

Енерги Котбус е на 11-то място в класирането с 18 точки в актива си. В следващия кръг тимът е гост на Унион Берлин.