Отборът на Радостин Кишишев Лийдс на практика изпадна от втория ешелон в английския футбол – Чемпиъншип, след като и днес не успя да стигне до победа.

„Белите” завършиха наравно 1:1 у дома срещу Ипсуич. Кишишев игра цял мач за домакините.

Само кръг преди края на първенството, Лийдс изостава на три точки от Хъл и от спасението, но головата разлика на тима е доста по-слаба.

Все още има теоретичен шанс Лийдс да се спаси, но в последния мач трябва да спечелят с осем гола разлика, а Хър да претърпи поражение.

Ричард Кресуел даде надежда на Лийдс в 12-та минута, когато откри резултата, но Алън Лий смълча „Елънд Роуд”, когато изравни само две минути преди края на мача.

След попадението последва половинчасово прекъсване на мача, заради нахлулите на терена фенове на домакините. Реферът Майкъл Джоунс изведе футболистите от игрището за няколко минути, като от оставащите минути до края на срещата се игра само една, и съдията побърза да свири края и да избяга в тунела.