Брайтън с Радостин Кишишев в състава си, удържа Карлайл до 0:0 като гост, и така спря съперника си от възможността да оглави Лига 1. Българският полузащитник бе титуляр за Брайтън и игра пълни 90 минути.

Вратарят Каспер Анкергрен също имаше основна роля за точката, измъкната от гостите, като спаси доста положения пред себе си.

Брайтън от своя страна имаше възможности през второто полувреме, но Кристиан Баз пропусна отличен шанс.

Бен Маршал можеше да остави трите точки за Карлайл в края на срещата, но ударът му с глава оплете топката от външната страна на мрежата.

Брайтън е на осмо място с 11 точки, но и мач по-малко от останалите, докато Карлайл има 13 точки, една по-малко от лидера Хъдърсфийлд.