Бившият национал Росен Кирилов най-после направи официален дебют за кипърския първодивизионен АПОП (Кинира Пея), където подписа едногодишен договор в началото на октомври. Кирилов влезе в 77-ата минута на мястото на Сфакиакакис при домакинското поражение с 0:1 от АЕК (Ларнака). След мачовете от 6-ия кръг АПОП, който през този сезон влезе в елитната дивизия, е с 8 точки на 8-о място.

Ангел Стойков се върна в титулярния състав на Неа Саламина за мача с Омония и игра 79 минути. Неа Саламина обаче падна с 0:2 на свой терен и се свлече на предпоследното 13-о място в класирането само с 4 точки.

Методи Деянов единствен от българите постигна победа. Неговият Анортозис се наложи с 1:0 над Алки (Ларнака) на своя стадион Антонис Пападопулос. Единственото попадение вкара Милан Белич в 37-ата минута. Анортозис е на 2-о място с 14 точки, с една по-малко от лидера Омония.