Българският защитник Асен Караславов вкара първия си гол за своя нов отбор Гройтер Фюрт. „Зелено-белите” направиха реми 2:2 с друг втородивизионен германски тим Фрайбург в приятелска среща.

Българският бранител започна като титуляр срещата и остана на терена до края на мача. 27-годишният пловдивчанин откри резултата пред около 2000 зрители в Балинген. Още в 4-та минута Караславов засече с глава центриране от пряк свободен удар на Тимо Ахенбах и се разписа за 1:0.

Преотстъпеният от Славия футболист се отличи и с жълт картон в двубоя.

В 30-та минута Денис Аого изравни за отбора от Брайсгау, след като реализира дузпа. Йегър върна преднината на „детелините” с попадение в 74-та, но няколко секунди преди последния съдийски сигнал Райзинген вкара и оформи крайния резултат 2:2.