Гройтер Фюрт загуби с 1:2 при гостуването си на Арминия Билефелд в среща от 21-ия кръг на Втора Бундеслига и прекъсна серията си от три поредни победи.

Българският защитник Асен Караславов започна като титуляр за зелено-белите, но след като домакините поведоха в резултата бе заменен в 73-ата минута от халфа Леонард Хаас, който имаше задача да направи играта на гостите по-офанзива в опит да се стигне до равенство.

Гройтер Фюрт поведе във фаталната 13-а минута с гол на Сами Алагуи, а Арминия направи пълен обрат в резултата след почивката с попадения на Павел Форт и Франк Гуела.

Тимът на Караславов е осми във втората по сила немска дивизия с 28 точки. Отборът от Билефелд е четвърти с 37 точки и е в борбата за класиране в елитната Бундеслига.