Гройтер Фюрт на Асен Караславов надигра с 5:2 Алемания Ааахен на Тодор Колев в българското дерби на 23-я кръг в немската Втора Бундеслига.

Тодор Колев, който си изкара и жълт картон в срещата, остана на терена до 67-та минута, когато бе сменен от Еберс. Асен Караславов игра всичките 90 минути за победителите.

Срещата започна добре за домакините, които успяха да открият резултата в 17-та минута с гол на Немет.

До края на първата част обаче, гостите от Гройтер Фюрт успяха да обърнат ситуацията в своя полза. В 24-та и 27-та минута резултатът стана 2:1 след голове на Фелгенхауер и Котуляк. Последният вкара и за 3:1 в 41-та минута.

През втората част паднаха още три попадения. Ланиг вкара в 83-та минута за 4:1. В 88-та минута Немет отново върна един гол във вратата на Гройтер Фюрт. Крайното 5:2 оформи Сидимар в 90-та минута на срещата.

След днешната победа Гройтер Фюрт заема второто място с актив от 40 точки, на четири зад водача Борусия Мьонхенгладбах. Алемания пък е на 10-то с 29 точки.