Българският защитник Асен Караславов получи контузия по време на двубоя на неговия Гройтер Фюрт в среща от 17-я кръг на Втора Бундеслига срещу Хофенхайм.

Защитникът започна като титуляр, но в 25-та минута на мача бе заменен от Том Бертрам, тъй като бившият играч на Славия не успя да доиграе срещата.

Мачът завърши с категорична победа 4:1 в полза на Гройтер Фюрт. Караславов напусна терена, след като неговият отбор вече си беше осигурил преднина от едно попадение благодарение на Сидмар. Малко след това обаче гостите успяха да изравнят, но благодарение на три безответни гола след почивката Гройтер Фюрт се поздрави с трите точки.

Във временното класиране тимът, в който се състезава българинът заема 4-о място с 29 точки, лидер е на Борусия Мьонхенглабах с 36.

Бившият футболист на ЦСКА Мурад Хидиуед игра пълни 90 минути при победата на неговия тим над Карл Цайс Йена с 2:1.