Българският защитник Асен Караславов и неговият немски Грьойтер Фюрт постигнаха успех с 1:0 над Мюнхен 1860 в последен мач от 14-я кръг на Втора Бундеслига.

Двубоят бе пряк сблъсък за позиции в средата на таблицата, и след него Грьойтер Фюрт се изкачи до пето място, което дели сега с Аугсбург. Тимът от Мюнхен остана осми след като в трети пореден мач не успя да регистрира победа.

Кингсли Онуебу реализира единственото попадение в мача на „Троли Арена” още в 27-та минута, и до края на двубоя повече двата състава не си вкараха.

Караславов, един от основните играчи на Грьойтер Фюрт, отново бе на титулярното си място в центъра на отбраната, и игра пълни 90 минути.

В следващия кръг Грьойтер Фюрт гостува на пълния аутсайдер във Втора Бундеслига Арминия Билефелд.