Асен Караславов се появи като резерва за своя Гройтер Фюрт при тежката загуба с 0:3 от Мюнхен 1860 в мача от 31-ия кръг във Втора Бундеслига.

Караславов влезе в игра в 72-та минута, когато замени Леонхард Хаас. Малко преди това, Гройтер Фюрт остана с човек по-малко, след като Мергим Маврай си изкара втори жълт картон.

Домакините от Мюнхен поведоха в резултата още в 26-та минута, когато точен с глава бе Доминик Щаал. В 31-та минута Маврай си изкара първия жълт картон, след като направи дузпа. Бенжамин Лаут застана зад топката и удвои преднината на мюнхенци за 2:0. Крайното 3:0 оформи отново Лаут в 82-та минута.

След загубата, Гройтер Фюрт заема 4-то място във временното класиране с актив от 54 точки. Мюнхен 1860 пък е 7-ма позиция с 46.