Бившият защитник на Славия Асен Караславов започна като титуляр за своя отбор Гройтер Фюрт при гостуването на Кьолн 0:0 в мач от петия кръг на Втора Бундеслига. Защитникът бе принудително сменен в 17-та минута от Мауерсбергер. Според старши треньора на „зелено-черните” Бруно Лабадия Караславов ще трябва да мине по-обстойни медицински прегледи, за да се определи колко тежка е неговата травма. За Кьолн цял мач игра бившият нападател на Литекс Миливое Новакович, но той не успя да отбележи гол.

Тодор Колев игра 90 минути при равенството 0:0 на своя Алемания Ахен при домакинството на Мюнхен 1860.

Бившият марокански халф на ЦСКА Мурад Хидуед се отличи с две попадение при разгромната домакинска победа на своя Аугсбург с 5:1 над Веен. Хидуед се разписа в 26-та и 90-та минута.