Асен Караславов изигра цял мач за своя Гройтер Фюрт при домакинската победа с 1:0 над Унион Берлин в мача от 19-ия кръг в немската Втора Бундеслига.

Валери Домовчийски пък се появи в игра в 74-та минута за Херта при успеха с 4:2 над Дюселдорф. След успеха столичани заеха първото място във временното класиране с актив от 39 точки, на две пред Аугсбург.

Единственото попадение за Гройтер Фюрт на “Плеймобил” пред близо 6500 зрители реализира Феликс Клаус в 76-та минута, когато вкара за 1:0. Гостите от Берлин пък останаха с човек по-малко, след като Бернд Раув си изкара директен червен картон.

С победата Гройтер Фюрт се изкачи на 4-та позиция в класирането с 34 точки. Унион Берлин пък е 12-ти с 22.

На “Олимпиащадион” резултатът откриха гостите от Дюселдорф в 21-та минута, когато Аднреас Ламберц вкара за 1:0. В 29-та минута обаче, Адриан Рамос вкара петото си попадение от началото на сезона, за да изравни резултата за 1:1.

През второто полувреме Херта стигна до пълен обрат - 2:1 - след като Никита Рукавица реализира в 51-та минута. В 68-та обаче, Андреас Ламберц изравни за 2:2. По-късно Ламберц трябваше да напусне терена, след като в 84-та минута си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Домакините отново поведоха в резултата в 77-та минута, а автор на попадението за 3:2 бе Пиер-Мишел Ласога. Крайното 4:2 и оформи Адриан Рамос в 90-та минута.