Асен Караславов игра цял мач за своя Гройтер Фюрт при гостуването на Карлсруе в среща от 18-ия кръг на Втора Бундеслига.

Двубоят завърши при равенство 1:1, а Караславов и компания пропуснаха да започнат годината с победа, след като допуснаха изравняване в 78-ата минута от дузпа.

След нулева първа част детелините започнаха отлично след почивката и вкараха още в 46-ата минута с гол на Николай Мюлер.

Проблемите за Гройтер Фюрт обаче започнаха в 74-ата минута, когато сръбският нападател Даниел Алексич получи втори жълт картон и бе изгонен.

Останали с човек повече домакините от Карлсруе натиснаха и стигнаха до хикса в 78-ата с гол на грузинеца Александър Яшвили от дузпа.

Фюрт се изкачи на 4-о място в класиране с 31 точки от 18 мача. Лидерите Аугсбург и Херта Берлин на Валери Домовчийски са с 33 точки, но от 17 срещи.