Бившият защитник на Славия Асен Караславов не взе участие при победата за своя отбор Гройтер Фюрт с 2:1 при гостуването на Кайзерслаутерн в мач от 22-я кръг на Втора Бундеслига.

Лаутерите откриха още в 3-тата минута чрез Йендришек, който се разписа с красив удар с левия крак от 13 метра.

Секунди преди почивката Райзингер изравни след скоростна контраатака на гостите. В 50-ата минута Нериг се разписа за 1-2 след хубаво подаване на Райзингер.

След 22 кръга Гройтер Фюрт е на треето място в класирането с 39 точки, на четири пред Кайзерслаутерн и само на една точка зад втория Майнц 05. Както е известно, от тази година третият от Втора Бундеслига играе бараж с 16-ия от Първа за място в елита следващия сезон.