Гройтер Фюрт на Асен Караславов се добра до равенство 2:2 при домакинството си на Кьолн на бившия футболист на Литекс Миливое Новакович в дербито на 22-ия кръг на Втора Бундеслига.

Двата тима се борят за място в елита и благодарение на изравнителния гол на Стефан Райзингер в 85-ата минута, Караславов и компания се изкачиха на второ място във временното класиране, докато козлите останаха пети преди останалите мачове от кръга.

Ян Мауерсбергер в четвъртата и Патрик Хелмес в 14-ата минути дадоха преднина от 2:0 на гостите от Кьолн, а Мартин Ланиг върна едно попадение за Гройтер Фюрт в 25-ата.

В същото време Аусбург с бившия играч на Литекс и ЦСКА Мурад Хидиуед загуби с 1:2 при гостуването си на Веен във Визбаден.