Гройтер Фюрт излезе начело във временното класиране във Втора Бундеслига след успеха с 2:0 над Мюнхен 1860. В мача от 9-ия кръг Асен Караславов започна на пейката, като се появи в игра в 83-та минута. Българинът замени Мегим Маврай, като причината е получена травма.

В друга среща от Втора Бундеслига националът на България Валери Домовчийски не попадна в групата на Дуисбург при загубата с 1:2 от Бохум.

Гройтер Фюрт пък записа четвърта поредна победа като домакин. Съотборниците на Караславов бяха улеснени на своя „Троли Арена”, след като още в 13-та минута Кай Бюлов получи директен червен картон, заради груб фаул срещу Кристофър Ньоте.

В 27-та минута домакините успяха да поведат в резултата. Именно Ньоте реализира, след добра игра на Серчан Сарарер. Крайното 2:0 оформи Бернд Неерих в 54-та минута.

След успеха Гройтер Фюрт заема 1-то място с актив от 22 точки, а Дуисбург е на 16-та позиция с 6 точки.