Асен Караславов стана четвъртият българин, чийто отбор се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия. Неговият втородивизионен Гройтер Фюрт елиминира с 3:1 като гост Дармщад. Два гола за тима на Гройтер Фюрт вкара Бернд Нехрих в 25-ата и в 76-ата минута, а едно попадение добави Щефан Майерхофер. За домакините се разписа Рудолф Хюбнер в 67-ата минута, който получи втори жълт картон при радостта си и напусна терена. Бившият капитан на Славия Караславов игра пълни 90 минути на добро ниво.

Освен него, напред продължават Тодор Колев (Алемания), Благой Георгиев (Дуисбург) и Чавдар Янков (Хановер).

Бившият футболист на Славия Тодор Колев не игра при успеха на Алемания (Аахен) с 3:0 над четвъртодивизионния Нормания (Гмюнд) и преодоля първия кръг на турнира за Купата на Германия.

Вторият отбор Байер (Леверкузен) без Атанас Курдов отпадна от турнира, след като отстъпи на Падерборн с 0:1.