Мартин Камбуров дебютира успешно за новия си тим Далиен Шиде, като помогна за победата с 2:1 над Чангчун Ятай у дома.

Българският национален нападател влезе на почивката на двубоя от 15-ия кръг на китайското първенство, когато неговият отбор падаше с 0:1, след като аржентинският полузащитник Себастиан Сети бе вкарал за гостите в 28-ата минута.

Камбуров се включи силно и раздвижи играта на домакините, които само три минути след повяването му в игра изравниха на 1:1 с точен удар на Жанг Яокун в 48-ата.

Усети се импулс в играта на Далиен, който доведе до второ попадение, като крайното 2:1 фиксира Жунг-Хван Ан в 62-ата минута.

Успехът изкачи тима на Мартин Камбуров на девето място с 19 точки. Далиен Шиде е на само 4 точки зад третия Хенан Жяние, който е с 23.