Българският нападател Георги Какалов няма да подпише договор с Макаби (Нетания), въпреки че през миналата седмица самият клуб оповести подобна сделка. След една седмица в Неталия, Какалов от днес започна нов пробен период, отново в израелски отбор - Апоел (Беер Шева).

Апоел (Беер Шева) заема 7-о място в класирането след срещите от 19-ия кръг с 27 точки, но от четири кръга тимът няма победа. Така треньорът Нир Клингер търси нови опции за атаката на тима.

В събота Апоел (Беер Шева) падна с 1:2 на собствен терен от намиращия се в слаба форма Бейтар (Йерусалим), след като поведе с 1:0 преди почивката, но след това пусна два гола и загуби.

През тази есен Какалов започна в румънския Астра (Плоещ), ноне изигра нито минута. Той разтрогна преждевременно контракта си с този тим, а след това игра като аматьор в Ботев (Пловдив).

Предишните му авантюри зад граница бяха в Динамо (Минск, Беларус) през 2008/2010 и веднага след това в Олимпиакос (Никозия, Кипър).