Георги Какалов, със своя Динамо Минск, се наложи над Янко Вълканов и неговия МТЗ-РИПО Минск, с 1:0 в дербито от 17-я кръг в белоруското футболно първенство. По този начин Динамо съкрати преднината на МТЗ-РИПО само на 2 точки в борбата за второто място. Вълканов и компания са с 35 точки, а Динамо Минск има 33 точки. Лидер в класирането е евентуалния съперник на Левски в Шампионската лига БАТЕ Борисов с 40 точки. Футболистите от Борисов не играха мач този уикенд заради двубоя с Андерлехт. По програма БАТЕ трябваше да срещне Торпедо Жодино, в който се изявява Митко Ценовски.

На стадион „Трактор”, където играе МТЗ-РИПО Янко Вълканов и Георги Какалов бяха титуляри за своите тимове, като изиграха пълни 90 минути. Единственото попадение в срещата бе дело на Лебедев, който в 85-ата минута оползотвори перфектен пробив и центриране на Какалов по левия фланг. Бившият футболист на Ботев се отличи и с няколко удара по посока вратата на домакините, а в 93-ата минута дори нацели гредата.