Българският вратар Пламен Илиев се прочу с много необмислена постъпка, която му донесе директен червен картон в мач от 17-ия кръг на румънското първенство между неговия Астра и Университатя Крайова.

Илиев както обикновено бе титуляр за тима си, но в 73-ата минута остави съотборниците си с човек по-малко. Причината - Илиев се ядоса на защитника на съперника Хръвойе Спахия, който стоеше пред него и му пречеше да изпрати топката с шут в половината на Крайова. Вратарят се вбеси и докато държеше с ръка топката, изрита съперника, с което си заслужи директен червен картон.

По това време Астра губеше с 1:2, след като Густаво на два пъти бе давал аванс на гостите, а Йонита бе изравнил за 1:1 в 8-ата минута.

След изгонването на Илиев в игра влезе резервният вратар Лазар, а играта трябваше да напусне Маркиньос. Въпреки числения пасив обаче домакините успяха да си осигурят поне точка с попадение на Дандеа в 79-ата минута. За гостите на резервната скамейка остана Радослав Димитров.

В класирането Астра е на шесто място с 25 точки, а Университатя е на трета позиция с 33.