Ивелин Попов отбеляза второто си попадение с екипа на новия си отбор Газиантепспор. Българският национал се разписа от дузпа за победата с 3:1 като гост на Анталияспор, в първи мач от група А на турнира за Купата на Турция.

Газиантеп е в трудна група още с Галатасарай, Денизлиспор и Шекерспор, затова успехът навън срещу елитния Анталия бе от важно значение. Газиаптеп е в добра серия, само с едно поражение в последните си осем срещи.

Джиехуа откри резултата в полза на домакините в 19-та минута, но през второто полувреме Газиантепспор стъпи на педалите и в 58-та минута изравни чрез Де Соуса.

В 76-та минута Нджак си изкара червен картон, с което улесни задачата на гостите, а Ивелин Попов отбеляза отсъдената в последствие от рефера дузпа. Така Газиантеп поведе в резултата, а Ари оформи крайното 3:1 в 90-та минута, след като бе изведен по фантастичен начин с едно докосване от Ивелин Попов.

Следващият мач за Газиантепспор от Купата е домакинство на Галатасарай на 22 декември.