Ивелин Попов вкара гол за Кубан Краснодар и посвети попадението си на своята съпруга Елена Паришева. Капитанът на българския  национален отбор по футбол се разписа за 2:0 срещу УФА, като  мачът беше част от програмата на руското първенство в неговия  първи кръг.

Атаката за гола на Попов започна по дясното крило в 77-ата  минута, когато Мохамед Рабиу надбяга защитник на гостите и  центрира, а Секу Олисе пропусна да засече топката от чисто  положение. Тя обаче попадна на крака на очакващия я от втора  позиция Попов, който не остави шансове на Сергей Веремко с удар  от близо.

След като вкара гола, българският национал облече  върху фланелката си бял потник с надпис на английски, който  гласеше: "Честит рожден ден, моя любов, Елена". Очаквано, той  получи картон.

Първото попадение беше дело на Владислав Игнатиев,  който се разписа на празна врата в 18-ата минута. Благодарение на двата гола, Кубан стартира успешно новия сезон в Русия./БТА