Трабзонспор победи с 3:0 Газиентепспор в мача от 31-ия кръг в Турция. Ивелин Попов започна на пейката мача за гостите, като се появи в игра към края на мача.

В 77-та минута българският национал замени Олкан Алдин, но не успя да помогне на своя тим да избегне класическото поражение.

И трите попадения в мача паднаха през първото полувреме. В 22-та домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Газиентеп остана с човек по-малко, след червения картон на Дани Нонку. Бюрак Йълмаз не успя да вкара директно от дузпата, но при добавката не сбърка за 1:0.

Преднината за Трабзон удвои Павел Брожек с глава в 36-та минута. Крайното 3:0 оформи отново Йълмаз в 44-та минута.

В другите двубои Фенербахче победи Буюкшехир с 2:0, а Кайзери удари Бурса с 1:0.