Газиантепспор на Ивелин Попов спечели като домакин срещу Мерсин Идманюрду с 1:0 на Спас Делев в първия мач от 21-ия кръг на турския шампионат.

Голът на победата отбеляза българският национал Ивелин Попов. Попето донесе успеха на Газиантеп, след като още в осмата минута прониза вратаря на гостите Ибрахим Сехич.

Попов започна в стартовия състав на домакините и остана на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от германеца Сезер Бадур.

Спас Делев пък изигра първия си мач като титуляр за Мерсин и записа пълни 90 минути игра, но не успя да спаси тима си от четвърта поредна загуба.

Делев дебютира за новия си тим преди само пет дни, когато влезе на почивката при домакинството срещу Анталияспор, загубено с 0:2.

Победата изкачи Газиантепспор на 14-о място в първенството на Турция, докато Мерсин Идманюрду е осми в подреждането, но вероятно ще загуби позиции след изиграването на останалите срещи от кръга.