В първия мач от първия кръг на новото руско футболно първенство отборите на Спартак Москва и Уфа завършиха 2:2.

За отбора на Спартак Москва официален дебют направи нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов, който игра през целия мач.

Ивелин Попов стана съавтор на първия гол за Спартак Москва в 24-та минута, когато неговият удар с глава от пет метра бе избит от вратаря на Уфа, но топката попадна в Сердар Таски и той отбеляза изравнителния гол - 1:1.

Головете за домакините от Спартак Москва отбелязаха Сердар Таски в 24-та минута и Зе Луиш в 79-та минута.

Голмайстори за УФА бяха Харис Ханджич в 12-та минута и Дмитрий Стоицки в 67-та минута.

От 31-та минута гостите от УФА играха с човек по-малко, след като полузащитникът Емануел Фримпонг получи директен червен картон за неприличен жест по адрес на трибуните./БТА