Ивелин Попов се отчете с гол и жълт картон при ремито 3:3 на Кубан срещу московския Спартак в мач от 12-ия кръг на първенството.

Капитанът на българския национален отбор се разписа от дузпа в 67-ата минута отсъдена за игра с ръка на Ташчи в наказателното поле.

Двубоят премина през интересни обрати и предложи качествен футбол. Сердар Ташчи откри резултата за московчани в 11-ата минута, след като удар на Жоао Карлос нацели гредата след центриране на Патрик Еберт.

В 28-ата минута Попов получи жълт картон за грубо влизане в краката на Ромуло.Шест минути по-късно се наложи на вратаря на Спартак Ребров да спасява удар на българина.

След почивката домакините се активизираха и само три минути след подновяването на играта изравниха резултата чрез Секу Олисех.
Отново той вкара за 2:1 с попадение в 56-ата минута.

Ким Калстрьом изравни резултата на 2:2 в 61-ата минута след пас на Мовсисян.

Спартак направи резултата 3:2 само 4 минути по-късно, отново с гол на Калстрьом, който прати топката в далечния ъгъл.

Попов възстанови равенството и донесе точката на тима от Краснодар. Българският футболист имаше няколко добри възможности да вкара и втори гол, но не успя.

В класирането Кубан е 4-ти с 21 точки, а Спартак се намира на 6-ото място с 19 точки.