Националът Ивелин Попов продължава с чудесното си представяне от началото на годината в руската Висша лига, след като се отчете с асистенция при успеха на Рубин Казан с 3:0 над Амкар Перм като гост в двубой от 26-ия кръг.

Попов подаде на Олег Кузмин в 77-ата минута и за десния краен бранител на Рубин не бе никакъв проблем да реализира, останал сам срещу вратаря на Рубин, като така оформи крайното 3:0.

Преди това точен на два пъти за гостите бе Сардар Азмун, като иранецът се разписа в 24-ата и 39-ата минута. Успехът бе втори пореден за Рубин и с него отборът от Казан се изкачи на осмо място в подреждането с 34 точки.

Загубата остави Амкар на 12-о място с 28 точки. Цял мач за Амкар игра друг български национал - Петър Занев, който носи капитанската лента на тима от Перм.