Турският Газиантепспор продължава похода си към участие в европейските клубни турнири, след като постигна 14-а победа в 28-ия кръг на турската Суперлига - с 3:2 на собствен терен.

Срещата обаче не беше особено щастлива за българския национал Ивелин Попов, който напусна терена в 57-ата минута заради травма и отстъпи мястото си на Исмаел Соса.

Доскоро Ивелин Попов лекуваше контузия на десния глезен, което може би е оказало влияние за смяната му.

Секунди след напускането на българина, отборът му откри резултата чрез Олджан Адън. В 61-ата минута Дженк Тосун удвои преднината на домакините от Газиантепспор, но след пет минути Ян Райнох от състава на Анкарагюджу намали. С второто си попадение в 76-ата минута Дженк Тосун направи 3:1, а гостите не се предадоха и малко преди края забиха още един гол чрез Йозгюр Чек.

След днешната си победа Газиантепспор събра 49 точки и се намира на 4-а позиция. Само три повече има миналогодишния шампион Бурсаспор. Анкарагюджу е на 12-о място с 33 точки.