Българският вратар Димитър Иванков записа пореден гол в актива си. Стражът се разписа от дузпа при победата на Кайзериспор с 3:0 срещу Генчлербирлиги в среща от турската Суперлига.

Успехът бетонира Кайзери на петото място във временното класиране, веднага след грандовете Бешикташ, Галатасарай и Фенербахче, и изненадващия лидер Сиваспор с Иван Цветков в състава.

Иванков, който пази отново цял мач в рамката на Кайзери, бе точен от бялата точка в 17-та минута. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Тюна Юзюмчю срещу Леандро Иглесиас.

Това е седми гол за българския национал, откакто е в Кайзериспор, и общо негов 33-ти в кариерата.

Иглесиас откри резултата в 11-та минута, а крайното 3:0 оформи Мехмет Топуз след точно час игра.

В първия мач от кръга в Турция, снощи Сиваспор завърши наравно 1:1 като гост на Манисаспор. Българският нападател Иван Цветков се появи на терена като резерва за Сива в началото на второто полувреме. Точките, които загуби неговият тим обаче, могат да му костват първото място, ако Бешикташ, Галатасарай и Фенербахче постигнат победи.