Димитър Иванков се превърна в герой за своя Бурсаспор, след като реализира дузпа в последната минута на дербито срещу Фенербахче и по този начин донесе победата на своя отбор.

Срещата от 25-тия кръг на турското първенство вървеше по план за „фенерите”, които водеха с 1:0 до 86-тата минута.

На стадион „Ататюрк” в Бурса европейският шампион с Испания Даниел Гуиса даде преднина за своя тим още в 4-тата минута, когато простреля Иванков с точен изстрел след пас на Борал.

Бурса стигна до равенството в 86-тата минута, като изравнителното попадение бе дело на Туна Юзюмчу. Голът подейства страхотно на домакините, които се втурнаха в търсене на победното попадение.

В последните секунди на 4-минутното продължение на мача Бурса получи дузпа. Зад топката застана бившият играч на Левски, който се изправи срещу турския национал Волкан Демирел. Иванков хладнокръвно стреля в десния ъгъл, докато именитият му колега избра грешния ъгъл.

По този начин националният вратар донесе трите точки за своя отбор, който излезе на 6-то място с 38 точки. Фенербахче пък е на 4-та позиция с 44.