Димитър Иванков заедно с отбора си Бурсаспор се приближи една крачка по-близо до титлата в турската Суперлиг, след като постигна важна победа с 2:1 при домакинството си на Денизлиспор от 26-я кръг на местното първенство.

Иванков записа поредния си силен мач, като има основна заслуга за победата на Бурсаспор.

Емил Ангелов се появи в игра за Денизлиспор в 44-та минута на първото полувреме, но не успя да помогне на своя отбор.

Домакините поведоха още в 33 минута, когато Йозан Ипек даде гол аванс за Бурса.

В 67-та минута футболистите на Бурса удвоиха своята преднина, когато точен бе Серкан Йълдъръм.

Почетното попадение за Денизли падна в 74-та минута, когато бившият футболист на Литекс Джемал Берберович центрира от корнер в наказателното поле на Бурса и Робъртс прати топката в мрежата на Иванков.

След тази победа Бурса излезе отново еднолично начело в Суперлиг, след като има актив от 58 точки, а и е с мач по-малко от следващите го отбори. Галатасарай е на втора позиция с 53 точки, Бешикташ и Фенербахче имат по 52 точки.