Борусия Дортмунд и турският шампион Бурсаспор завършиха наравно 1:1 в приятелска среща.

Българският вратар на крокодилите Димитър Иванков започна като титуляр и не допусна гол преди да бъде заменен от Харун Текин на почивката.

Треньорът на немския тим Юрген Клоп заложи на две напълно различни единадесеторки в двете полувремена, като Димитър Рангелов игра през вторите 45 минути на мача, когато и падна попадението за еврошампионите от 1997 година.

Серджан Илдъръм откри за участника в групите на Шампионската лига Бурса в 44-ата минута, а Марсел Шмелцер изравни за Борусия в 76-ата.

Димитър Рангелов пък изпусна да донесе успеха на германците в добавеното време на срещата, когато турски защитник успя да го парира успешно пред вратата на Текин.

За тима от Дортмунд не игра голмайсторът от миналия сезон Лукас Бариос, който е във ваканция, след като игра с Парагвай на 1/4-финалите на Мондиал 2010.