Българският национал Димитър Иванков е на крачка от финал в турнира за Купата на Турция. Тимът на българина - Кайзериспор постигна класическа победа на полуфинала с 3:0 като гост на Ризеспор и спокойно очаква реванша в Кайзери.

Кайзериспор не срещна трудности в срещата и успя да поведе още в 23-ата минута. Резултатът откри аржентинският нападател Леонардо Андрес Иглесиас. До края на първата част не паднаха нови попадения, въпреки че и двата тима имаха добри възможности за гол.

През второто полувреме другият аржентинец в тима на Кайзериспор Франко Делио също записа името сред голмайсторите след попадение в 68-ата минута.

Крайният резултат оформи друг футболист от Южна Америка – Толедо. Парагвайският бранител бе точен седем минути преди края на мача, с което до голяма степен предреши победителя от този полуфинал, въпреки че предстои реванш.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят тимовете на Галатасарай и Генчлербирлиги. Първият мач е утре.