Димитър Иванков и неговите съотборници от Бурсаспор спряха инерцията на изненадващия лидер в турската Суперлига Сиваспор. Двубоят между двата отбора завърши наравно 1:1 като с основна заслуга за взетата точка бе Иванков, който се отличи с някои отлични намеси. Националният вратар бе на терена през всичките 90 минути.

И двата гола в срещата паднаха в началото на второто полувреме. В 50-тата минута Бурса излезе напред в резултата, след като Бекир навлезе отдясно и подаде към Тадеу, който от близо нямаше проблеми да вкара.

Само 7 минути по-късно Ибрахим разпечата вратата на Иванков със силен удар в долния ъгъл на неговата врата.

Със спечелената точка Сиваспор запази лидерското си поне за няколко часа. На 2 точки зад Сива е Трабзонспор, който по-късно гостува на гранда Бешикташ. Иванков и компания пък се изкачиха на осмо място.