Националният вратар на България Димитър Иванков продължава да се представя отлично за своя отбор Бурсаспор. Този път тимът на родния страж постигна победа с 2:1 като домакин над сочения за фаворит тим на Галатасарай, в среща от шестия кръг на турската Суперлига.

Още през първото полувреме на мача Бурса поведе в резултата. В 38-та минута Мустафа Шарп реализира.

Малко след почивката домакините успяха да удвоят преднината си, за да успокоят феновете си по трибуните. В 48-та минута 2:0 направи Серкан Йълдъръм.

Въпреки добрите изяви на Димитър Иванков, Галатасарай стигна до попадение, но то влезе в графата „почетни”. В 56-та минута националът на Турция Арда Туран оформи крайното 2:1.

Така след спечелените три точки, Бурса и Иванков остават на второто място в класирането на местния шампионат с 15 точки в актива си, докато Галатасарай е на четвъртата позиция с 11 точки, преди обаче петият – Бешикташ да е приключил своя двубой от кръга.