Иван Русев реализира нов гол в плейофите за влизане в гръцката Суперлига. Българският полузащитник вкара втория гол за ОФИ (Крит) при победата с 2:1 като гост на Диагорас. Русев се разписа в 72-ата минута при резултат 1:0 в полза на отбора от остров Крит.

Попадението е трето за халфа в плейофите за попълване на елитната група на Гърция. След тази победа ОФИ си осигури участие в първа гръцка дивизия през следващия сезон.

Популис откри резултата в полза на ОФИ в 58-ата минута. След това Русев направи 2:0, а в 77-ата минута Хацикосмас вкара почетно попадение за Диагорас и оформи крайното 2:1 в полза на ОФИ.

В класирането ОФИ е на второ място с 15 точки след 5 изиграни двубоя. Левадиакос има същия актив начело в подреждането, но е изиграл една среща повече.