Българският защитник Иван Иванов игра пълни 90 минути, но три преди края получи жълт картон за тактически фаул в мача на Алания (Владикавказ) със Сибир (Новосибирск).

Тимът от Северна Осетия спечели дербито на новаците в руската Висша лига, което е и първи успех за тима този сезион. С тази победа Алания събра 5 точки и заема 13-о място. Сибир пък остана на последната 16-а позиция с 1. Другият българин в състава на Алания Иван Стоянов остана на резервната скамейка.

Амкар падна на собствен терен с 0:1 от шампиона Рубин Казан. Единственият гол вкара Бибрас Натхо в 16-ата минута. В 8-ата пък Мартин Кушев пропусна много добро положение за Амкар.

Другите двама българи- Захари Сираков и Георги Пеев, както и Кушев, играха пълни 90 минути. Амкар е на 10-о място със 7 точки, а Рубин си върна лидерската позиция с 12. Спартак (Налчик), ЦСКА (Москва) и Зенит следват с по 11 точки.