Българският защитник Иван Иванов записа за 22-и път пълни 90 минути за своя Партизан Белград при успеха на сръбския гранд над Спартак Суботица с 2:1. Срещата бе част от 23-ия кръг на местната Супер лига.

Гостуването се оказа доста трудно за Партизан, който успя да открие резултата едва в началото на второто полувреме. В 48-ата минута бразилската „деветка“ на „гробарите“ Едуардо успя да даде преднина на тима си, а в 62-ата опитният нападател Звонимир Вукич покачи на 2:0 с 10-ия си шампионатен гол.

Авансът от две попадения обаче не издържа дълго под натиска на домакините от Спартак и в 69-ата Милиян Миливоев намали за крайното 2:1 в полза на гостите от Белград.

Победата остави Партизан и Иван Иванов на лидерската позиция във временното класиране с 62 точки, на цели 11 пред 2-ия Цървена звезда, който утре посреща на свой терен заемащият последното 16-о място Металац.

Спартак Суботица пък се смъкна с 2 места и вече е 8-и с 31 точки.