В мач от 13-тия кръг на сръбското футболно първенство пред 44 155 зрители отборът на Цървена звезда победи Партизан с 3:2 и върна интригата в първенството. След 13-тия кръг Партизан Белград е начело с 33 точки, следван от Цървена звезда - 28 точки, Войводина - 24 точки, и др.

Това бе 143-то вечно дерби между Партизан и Цървена звезда, а в отбора на шампиона Партизан през целия мач игра защитникът на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА Иван Иванов.

Партизан доминираше през първото полувреме и се прибра на почивката при резултат 2:1. В 9-та минута Митрович изведе Партизан напред в резултата, но в 14-та минута Касалица изравни - 1:1. В 16-та минута Партизан отново поведе след автогол на Иванович.

Цървена звезда обаче взе нещата в свои ръце след почивката и с голове на Миливойевич в 49-та минута и Милиаш в 74-та минута стигна до победата, която спаси и поста на старши треньора Александър Янкович.