Алания Владикавказ, където играят бившите футболисти на ЦСКА Иван Иванов и Иван Стоянов изпадна от руския елит, след като завърши 1:1 при гостуването си на Сатурн в мач от последния 30-и кръг на първенството. Двамата български футболисти играха 90 минути за своя отбор.

Мачът започна отлично за Алания, след като в 13-та минута, след центриране в наказателното поле на Сатурн, Иван Иванов засече топката с глава и я прати във вратата на Ребров. Домакините изравниха с гол на Зелау в 32-та минута.

Иван Стоянов също изигра силен мач за Алания, като имаше няколко добри възможности да се разпише, но пропусна.

Амкар Перм завърши 0:0 при домакинството си на ЦСКА Москва и по този начин домакините се спасиха и през следващия сезон ще играят в руската първа лига.

Георги Пеев и Захари Сираков играха 90 минути за Амкар, докато Мартин Кушев влезе като резерва в 73-та минута.

Така Амкар завърши на четиринадесето място с актив от 30 точки, но по-добра голова разлика и се спаси, докато Алания остана на петнадесета позиция с 30 точки и отпадна.

Тодор Тимонов не бе в групата на Анжи при победата с 3:1 при гостуването на Спартак Налчик.

Терек без Благой Георгиев завърши 1:1 при домакинството си на Сибир.