Ламия направи нулево равенство при гостуването си на ОФИ Крит в последен двубой от деветия кръг на гръцкото първенство. Иван Горанов игра цял мач за Ламия и няма пропусната минута от началото на сезона. Неговият отбор събра 8 точки и заема 10-о място във временното класиране, с две точки повече от ОФИ.

Срещата беше изгледана от трибуните от новия наставник на ОФИ Валдас Дамбраускас. Бившият треньор на Лудогорец ще трябва да спасява отбора от изпадане. Въпреки резултата, и двата тима създадоха доста положения, но ги пропуснаха. Над всички на терена беше вратарят на Ламия Боян Шаранов.

Панатинайкос е първи в първенството на Гърция след победата с 1:0 над Арис има пълен актив от 27 точки. Втори е АЕК, който по-рано днес се наложи с 2:0 при визитата си на Левадиакос. На трето място е сензацията Волос, а шампионът Олимпиакос заема четвъртата позиция, като изостава с цели 10 точки от върха.