Българинът Иван Цветков вкара важен гол за Хазар Ланкаран при равенството 2:2 у дома срещу Интер Баку в българското дерби на върха в шампионата на Азербайджан.

Гостите поведоха чрез Бранислав Червенка четвърт час след началото на мача. Цветков влезе като принудителна смяна в 39-ата минута на мястото на бразилеца Крищиан и само пет минути по-късно се разписа от дузпа за 1:1 още преди почивката.

През втората част отново Интер поведе с гол на латвиеца Робертас Поскус преди нигериецът Емека Опара да донесе точката на Хазар в 88-ата минита.

За домакините цял мач игра и Радомир Тодоров, а за тима от Баку титуляр бе Петър Златинов, който престоя на терена 71 минути преди да бъде заменен от бразилеца Лео Роча.

С това равенство тимът на Иван Цветков и Тодоров остана на върха в класирането с точка пред Интер Баку и с две пред ФК Баку, който в началото на сезона игра с Левски в Шампионската лига.