Кубан Краснодар записа важна победа в руската Висша лига, надвивайки като домакин с 3:2 Криля Советов в среща от 26-ия кръг. Успехът за своя отбор донесе Ивайло Петков. Българският защитник реализира дузпа в 68-та минута и направи резултата 3:1.

Двамата бивши бранители на Литекс – Петков и Джемал Берберович играха пълни 90 минути. Босненецът пропусна добра възможност да вкара в 36-та минута, но вратарят Лобос спаси.

Гостите излязоха напред в 22-ата минута с гол на Топич, но в 42-ата Тлисов изравни. След това играчите от Краснодар поведоха с попадението на Кузмичев в 64-ата минута, а четири по-късно Петков от дузпа направи 3:1. Крайното 3:2 фиксира Медведем в последните секунди.

След този резултат Кубан събра 28 точки и се изкачи на 14-о място, като на 15-о слезе прекият им конкурент от Криля Советов с 26.