Юмраниеспор и Страхил Попов продължиха похода си към спасение в турския елит с равенство 2:2 у дома срещу Коняспор. Това бе пети пореден мач без загуба за отбора от Истанбул. Двубоят беше от 27-ия кръг на Суперлигата.

Българският десен бек влезе в игра в 76-ата минута на мястото на Серкан Гьокчу.

И четирите гола в мача паднаха през второто полувреме. Юмраниеспор поведе в 62-ата минута, когато Кахраман Демирташ порази собствената си врата. В 82-ата минута Маме Бирам Диуф изравни. Домакините отново излязоха напред в 89-ата минута, когато Оур Айк се разписа за 2:1. "Орлите от Анадола" стигнаха до равенството в седмата минута на добавеното време на мача с гол на Сонер Дикмен.

Юмраниеспор заема 18-о място във временното класиране с 23 точки. Коняспор е 8-и с 35 точки.