Бившият играч на Литекс Исмаил Иса отбеляза единствения гол за своя Шериф Тираспол при 1:1 като гост на Войводина в плейофите на Лига Европа. Молдовците успяха да удържат отличен турнирен резултат, макар повече от едно полувреме да играха с човек по-малко.

Българинът започна като титуляр на върха на атаката на своя тим и в 36-ата минута по перфектен начин засече подаване на Каду в мрежата на сърбите. Радостта за Шериф обаче трая твърде кратко, след като в 42-ата минута Енрике да Соуса си изкара ненужен втори жълт картон и принуди отбора си да изостави всякаква мисъл за атака след почивката.

Войводина се възползва от численото си предимство и в 54-ата минута Скулетич възстанови равенството. Логично наставникът на гостите Вячеслав Руснац предприе дефанзивни смени и в 76-ата минута Иса отстъпи мястото си на терена.

До края обаче тирасполци не допуснаха нов гол въпреки домакинския натиск и ще могат да помечтаят за класиране преди реванша.